Kalbant apie pieno (lactic) rūgštį reikėtų nusikelti į Kleopatros laikus . Legenda byloja, tad faraonė išmanė ne vien derybų, politikos ir karo strategijas, bet buvo puikiai įvaldžiusi viliojimo meną ir grožio paslaptis. Vienas iš grožio ritualų buvo maudynės raugintame asilės piene
.
Mažai tikėtina, kad prieš daugiau nei 2000 metų žmonės žinojo, kas tai yra pieno rūgštis, bet kad rasdavo būdų gauti jos teikiamą naudą odai – tai faktas. Šiais laikas viskas daug paprasčiau ir prieinama visiems .
Taigi, pieno rūgštis. Jos nauda odai sunkiai pamatuojama. Ji itin mėgstama kosmetikos pramonėje dėl šveičiamųjų savybių. Taip pat svarbi lyginant šiurkščią odą ir raukšleles, be to, pasižymi drėkinamosiomis ir apimties suteikiančiomis savybėmis .
Pieno rūgštis yra AHA (alfa hidroksi rūgšties) tipas, vienas efektyviausių odos šveitiklių, skatinančių ląstelių keitimąsi ir naujų ląstelių perėjimą į odos paviršių. Be to, ji yra odos NMF (natūralaus drėkinamojo veiksnio) dalis, itin svarbi siekiant išlaikyti putlią ir sudrėkintą odą. Jos šveičiamas poveikis panašus į glikolio, bet švelnesnis dėl didesnės molekulės, todėl tinka jautriai odai ir tiems kas tik pradeda naudoti rūgštis. Kaip ir visos rūgštys ji turėtų būti pradedama naudoti mažomis koncentracijomis vėliau jas didinant. Profesionaliai naudojamos rūgštys reikalauja protokolo ir individualaus parinkimo pagal odos poreikius .
Pieno rūgštis šveičia, mažina pigmentaciją, lygina ir putlina odą, tad pasakymas „kaip iš pieno plaukusi“ gali būti suprantamas tiesiogiai prisiminus Kleopatros istoriją. O kuri moteris nenorėtų jaustis kaip karalienė ?